Hoe maak je wensen en behoeften rondom toegankelijkheid laagdrempelig bespreekbaar? Tijdens deze werksessie ontdek je hoe je inzicht krijgt in de ondersteuning die mensen nodig hebben én hoe je daar als organisatie op kunt anticiperen.
Je maakt kennis met de Access Map, ook wel toegangskaart genoemd. Deze praktische tool helpt je om jouw toegankelijkheidsbehoeften in kaart te brengen en bespreekbaar te maken met een werkgever of organisatie. Zo creëer je de voorwaarden om optimaal te kunnen functioneren, krijg je inzicht in wat al geregeld is en waar nog ruimte is voor verbetering.
Daarnaast behandelen we de Access Rider: een vereenvoudigde versie van de Access Map voor tijdelijke opdrachten of samenwerkingen. Hiermee kun je essentiële toegankelijkheidswensen helder communiceren aan een (culturele) opdrachtgever, zonder direct alle persoonlijke details te hoeven delen. Zo leg je een goede basis voor een succesvolle samenwerking.
Workshopdocenten
Sanne Arbouw
Sanne Arbouw is binnen de directie van Speels Collectief verantwoordelijk voor strategie, relaties en de Company. Als nieuwsgierige normenopschudder en toekomstdenker onderzoekt zij vanuit haar queer, bi+ en neurodivergente perspectief hoe we ruimte kunnen maken voor meer manieren van zijn, voelen en samenleven. Sinds de oprichting van Speels Collectief in 2014 deelt Sanne haar expertise over toegankelijkheid en inclusie via lezingen, workshops en panelgesprekken. In 2021 won zij de tweede prijs van de Gelderse Bokaal van het Cultuurfonds, in 2024 nam zij deel aan het Creative Access Lab van Toneelschuur Producties en in 2025 was zij maker in residentie bij de Werfplaats van Festival Cement.
Lisa Jansen
Lisa Jansen is zangeres, liedjesschrijver en medeoprichter van consultancy- en sprekersbureau Studio Stoofpot. Met haar bureau ondersteunt zij organisaties die inclusiever en toegankelijker willen worden. In 2020 verscheen haar boek Laat je horen, een praktische gids over uitsluiting en hoe iedereen kan bijdragen aan een inclusievere wereld. Vanuit de principes van disability justice zet Lisa zich in voor een samenleving waarin niemand wordt vergeten en waarin ervaringsdeskundigheid wordt erkend als een essentiële bron van kennis.
Deze voorstelling vindt plaats op woensdag 7 oktober en heeft geen pauze.
Voor wie?
Deze workshop is voor alle cultuurprofessionals die aan de slag willen met toegankelijkheid.
Wanneer
07 oktober 2026
10:30
– 12:30
Waar
Schouwburg & Concertzaal Tilburg
Louis Bouwmeesterplein 1
5038 TN
Tilburg
Wie
Speels Collectief
Kosten deelname
0,00
Toegankelijkheidsfaciliteiten
Op dit evenement zijn de volgende faciliteiten beschikbaar:
Website(s) van het evenement
https://www.schouwburgconcertzaaltilburg.nl/nl/agenda/pro-werksessie-speels-collectief-code-di?q-page=speels
