Week van de Toegankelijkheid

#WvdT

Goed parkeerbeleid zorgt ervoor dat mensen met een beperking makkelijker kunnen deelnemen aan het verenigingsleven. Dankzij platform RoGeP zijn de parkeergarages in Roosendaal beter bruikbaar geworden.

Eind 2013 bleek nogal wat mis te zijn met de inrichting en toegankelijkheid van parkeergarages in Roosendaal voor mensen met beperkingen. Het Roosendaals Gehandicapten Platform (Rogep) heeft daarom de beheerder van vijf openbare parkeergarages aangesproken op de mankementen. Zo waren er te weinig parkeerplaatsen, deuren waren vaak te strak afgesteld en daardoor lastig te openen, en de betaalautomaten stonden te hoog en waren dus onbereikbaar.

RoGeP meldde onlangs dat een aantal problemen door ParkeerBeheer Roosendaal zijn verholpen tijdens het reguliere onderhoud:

  • De toegankelijkheid van de garages is – waar mogelijk – verbeterd.
  • Er is een aantal mindervalidenparkeerplaatsen bijgekomen.
  • Een ‘onmogelijk toegankelijke’ garage is ook feitelijk ontoegankelijk gemaakt voor rolstoelers: ze rijden nu niet meer als een ‘rat in de val’. 

Delen:

Week van de Toegankelijkheid – 2 t/m 7 oktober 2023