De Week van de Toegankelijkheid is in volle gang. Veel activiteiten weten de aandacht van de media te trekken. En daar zijn we blij mee, want daar is het toch vooral om te doen: aandacht voor digitale toegankelijkheid.
“Ik durf het bijna niet te zeggen”
Op de eerste dag van Week geeft Illya Soffer, directeur van Ieder(in), een interview voor NH Radio Noord. Interviewster June wil graag weten hoe het gesteld is met de digitale toegankelijkheid in Nederland. Illya Soffer: “Nou, er is vorige week een rapport verschenen dat aantoont dat – ik durf het bijna niet te zeggen – dat maar 1 procent van alle overheidswebsites écht helemaal toegankelijk zijn voor mensen die blind of doof zijn, of die hun handen niet kunnen gebruiken of een verstandelijke beperking hebben. Eén procent maar!”
Beluister hier het hele interview of lees hier het transcript van het interview – docx 26 Kb
Jeugdjournaal over de vloer
We hebben er al een bericht over gemaakt, maar noemen het hier graag nog een keer: het Verzetsmuseum Junior heeft het Jeugdjournaal over de vloer gehad. Dat resulteerde in een mooie en sterke reportage, waarin Mireille (15 jaar, blind) en Li (10 jaar, doof) heel duidelijk uitleggen wat ze nodig hebben om ook een museum te kunnen bezoeken. Bekijk hier de reportage (zonder ondertiteling). Wil je kijken met ondertiteling? Kijk dan hier (start op 10.57 minuten, bij instellingen ondertiteling aanzetten).
Zo verbeter je de digitale toegankelijkheid
Stadszaken interviewt Claartje Sadée, beleidsmedewerker digitale toegankelijkheid bij Ieder(in), over hoe overheidsorganisaties aan de slag kunnen gaan met digitale toegankelijkheid. Sadée verzorgde deze week twee webinars over dit onderwerp. Sadée: “Goed beleid start met bewustwording.”
Lees hier het interview in Stadszaken
In lokale media
Ook lokale media berichten over de Week van de Toegankelijkheid. Een kleine willekeurige selectie:
- Amsterdam: Stadsloketten toegankelijk voor doven en slechthorenden
- Ede: De Koplopers Inclusie werken aan een Ede voor iedereen: ‘Drempelhulp kost maar veertig euro’
- Albrandswaard: Week van de toegankelijkheid in Albrandswaard
- Utrechtse Heuvelrug: Website gemeente Utrechtse Heuvelrug onvoldoende toegankelijk
- Haarlem: Het mooiste wat ik tot nu toe bereikt heb is het speeltuin-akkoord
- Vught: Boodschap doen bij de Action in Vught is voor rolstoelers een linke onderneming
- Tynaarlo: PvdA-fractie Tynaarlo stelt vragen bij toegankelijkheid van website gemeente
- Leeuwarden: Stoeptegels wijzen op geleidelijnen bij station Leeuwarden
- Sint Jansklooster: De Wieden toegankelijk voor mensen met een beperking
- Almere: Hoe toegankelijk is de website van de gemeente Almere
- De Ronde Venen: Gemeente Ronde Venen gebruikt vanaf nu Klik voor Teletolk
- Amstelveen: Iedereen moet mee kunnen doen, ook in Amstelveen
- Ooststellingwerf: Soms moet je iets door een andere bril bekijken
Op social media
En ook op social media wordt de Week volop gedeeld, geliked en ge(re)tweet: #WeekVanDeToegankelijkheid #WvdT2020
Facebook
Twitter